Krkonoše

Blog

zámek Konopiště

Zámek Konopiště

 

Teploty se již nějakou dobu držely pod bodem mrazu, ale když jsme s přítelem plánovali navštívit zámecký park Konopiště, o něčem podobném se nám ani nesnilo.  Konopišťský rybník pod zámkem byl zamrzlý a malí i velcí sportovci toho využili naplno. Kolikrát se člověku poštěstí projít se po zamrzlém rybníce v takových kulisách?

Zámek Konopiště se nachází v hodinové dojezdové vzdálenosti od Prahy. Je možné se sem kromě cesty autem dopravit i hromadnou dopravou z Prahy, ať už vlakem z Hlavního nádraží nebo autobusem. My jeli autem a na Centrálním parkovišti nás čekala zvednutá závora a jen pár cizích aut. Není hlavní sezona a je to znát. Pro nás jedině dobře. I tento výlet jsme podnikli s přítelem ve společnosti dvou našich psů, křížence jezevčíka Bena a československého vlčáka Nekra.

Prošli jsme zámeckým parkem, víceméně jsme se drželi červené turistické stezky. Obcházeli jsme jen část vedoucí po silnici. Párkrát jsme míjeli protijdoucího chodce či skupinku lidí, dvakrát se vyhli místnímu pejskařovi, ale jinak jsme měli cestu jen pro sebe. Kochali jsme se výhledy zalesněným parkem, občas vyfotili vykukující věže až jsme se dostali k rybníku. A u něj jsme zjistili, že máme psy strašpytly. Báli se na led. Narozdíl ode mne. Nejdřív jsem sice kontrolovala tloušťku ledu, ale pak jsem si sklouznutí nenechala ujít. A jakou jsem z toho měla radost!

 

 

MAPA VÝLETU

 

Postřehy z trasy

Na výletě jsme byli 14.01.2024.

+ Nebyla hlavní sezona, tudíž jako největší pozitivum hodnotím prázdný park…když nepočítám lidi na rybníce. A taky osvobození od platby parkovného.

– Medvědi v hradním příkopu mají zimní spánek.

– Všechny stánky i restaurace s občersvením byly zavřené.

 

 

 

 

 

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on