Krkonoše

Blog

Boubín rozhledna

Vzhůru na Boubín!

 

Vrchol Boubín – parádní tip na výlet na jedno odpoledne pro seznámení se s šumavským pohořím a protažení nohou, třeba po dopoledni stráveném na cestě.

Boubín je se svou výškou 1 362 metrů pátým nejvyšším vrcholem české části Šumavy. Je součástí Boubínského pralesa, největšího původního lesa ve střední Evropě. Cesta přes něj k dalšímu známému místu v lokalitě, Boubínskému jezírku, je však, kvůli popadaným stromům a zachování přirozených procesů ozdravení lesa, uzavřena.

My jsme díky poloze ubytování zvolili jako výchozí místo vesnici s názvem Kubova Huť, kde se zároveň nachází nejvýše položená železniční stanice v České republice…takže další „nej“ výletu;) Pro potěšení lidí jako jsem já – takových, které se neradi vrací stejnou cestou, kterou šli první polovinu trasy: z vrcholu se lze do výchozího místa dostat jeho přejitím a následným vytvořením malého okruhu kolem hory. Celá trasa je k dipozici ZDE. Samozřejmě lze tento článek brát jen jako inspiraci a tip na část výletu a zbytek trasy uzpůsobit dle vlastních přání a možností.

Těsně pod vrcholem, po odbočení z hlavní lesní cesty, je trasa vedena po dřevěných chodnících a schodech. Ty vedou plynule až k rozhledně. Dřevěná rozhledna byla na vrcholu hory Boubín zpřístupněna v roce 2005 a slouží návštěvníkům ke kochání se po okolí dodnes. Na jedné straně je nádherný podhled na šumavský hřeben, na straně druhé pak na české rovinaté vnitrozemí.

Bohužel mi přišlo, že dřevěné chodníky i rozhledna by potřebovali menší rekonstrukci, nahrazení některých prken. Snad na ní půjdou penízky ze vstupného, které se vybírá za vstup na rozhlednu. U jejího vstupu je umístěn turniket a pro ty, kteří u sebe přestali nosit finační hotovost mám dobrou zprávu. Je k dispozici možnost platby kartou!

Dále jsme se kochali již jen šumavskými lesy a přemítali, jestli máme radši cestu z kopce nebo do kopce. Obojího si totiž na této trase užijete, řekla bych, stejnou porci.

 

MAPA VÝLETU

 

 

Klady
  • Výchozí bod dostupný vlakem, autobusem i autem, které je kde zaparkovat.
  • Možnost platby kartou. Především na rozhledně.
  • V Kubově Huti je možnost občerstvení (Ochutnali jsme panenku se zeleninou v hotelu Kristian a nemáme co vytknout. Škoda, že jsme si neodnesli více kousků domácího čokoládového dortu).
  • Rozhledna! Protože výhledy jsou láska.

 

Lehké vady na kráse výletu
  • Cesta z kopce a do kopce. Rozhodně bych nechala kočárek doma.
  • Dřevěné schodiště pod vrcholem není v nejlepší kondici. Pozor na to, kam šlapete.
  • Uzavírka trasy k jezírku.

 

Pokud byste chtěli další tipy na výlety po krásné Šumavě, proklikněte se na itinerář našeho pobytu;)

 

 

 

 

 

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on