Krkonoše

Blog

rozhledna Poledník

Na Poledník

 

Poledník. Jeden ze známějších vrcholků a také jeden z těch, na kterých jsem ještě nebyla. Chtěla jsem to napravit. Nahoru jsme se vydali z Prášil  kolem Prášilského jezera.

 

Tentokrát jsme cestu začli na parkovišti v Prášilech. Parkoviště pro turisty je hned vedle parkoviště pro hosty penzionu. Na turistickém se platí 70 Kč za den, u penzionu 100 Kč za den. Bohužel jsme tam byli v den, kdy automat pro turisty nefungoval… V automatu u penzionu šlo aspoň platit kartou.

Po červené turistické trase jsme se vydali po stopách Via Czechia (Stezka Českem) k Prášilskému jezeru. Šlo se moc příjemně, ačkoliv cesta byla na některých místech poznamenaná těžbou dřeva. Míjeli jsme pouze hrstku proti nám jdoucích výletníků. U jezera jsme měli dokonce jednu z asi pěti laviček sami pro sebe a mohli jsme tak občersvit sebe a psi. Ti mají do všech jezer vstup zakázán, tak je možná lepší zůstat s nimi někde opodál, ať je vodní hladina nepokouší.

Od jezera jsme pokračovali stále po červené, po cyklostezce, nahoru na Poledník. Tento kopec mi dal po létě bez tréninku malinko zabrat. Ale o to víc jsem si užívala, když na nás po pravé straně nad jezerem začala vykukovat konstrukce rozhledny. Cíl byl na dohled. Na terásce jsme se občerstvili, pokochali výhledy do krajiny a následně zahájili sestup.

Zpět do Prášil jsme sešli po zelené turistické trase. Lesem, kolem studánky, přes Frantův most a následně podél Prášilského potoka. Za zurčení potoka a nesutálého kochání jeho peřejemi jsme došli zpět k autu.

 

 

MAPA VÝLETU

Do 15.07.2024 je na trase hlášena uzavírka pro pěší i cyklisty. Dodržujte prosím dané uzavírky. Pokud si nejste jisti, zdali mapy.cz ukazují správně, dané informace si vždy lze zkontrolovat na internetových stránkách dané oblasti, národního parku. Je také možnost kontaktovat náštěvnická centra nebo se na nich stavit osobně.

 

Postřehy z výletu

+ Na Poledníku je možnost občerstvení, posezení pod přístřeškem, případně využití nouzového nocoviště.

+ Pokud vás neohromí okolní krajina a výlet samotný, na rozhledně je kromě vyhlídkového ochozu i vnitřní expozice.

 

 

 

Pokud byste chtěli další tipy na výlety po krásné Šumavě, proklikněte se na itinerář našeho pobytu;)

 

 

 

 

 

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on